Geen onderdeel van een categorie

Vergunning voor de productie van monolieten

By 16 september 2026No Comments

Belgoprocess heeft een vergunning verkregen voor de exploitatie van de nieuwe installatie voor de productie van monolieten in gebouw 160X op de site in Dessel. Het koninklijk besluit van 9 juli 2026 werd op 10 augustus 2026 gepubliceerd in het Belgisch Staatsblad.

In de installatie zullen monolieten worden geproduceerd. Dit zijn betonnen caissons gevuld met radioactief afval die vervolgens worden opgevuld met mortel om het afval veilig vast te zetten. De afgewerkte monolieten worden opgeslagen in afwachting van hun berging als categorie A-afval.

De vergunningsaanvraag werd positief beoordeeld door het Federaal Agentschap voor Nucleaire Controle (FANC). Tijdens het openbaar onderzoek werden geen bezwaren ingediend. Ook de Wetenschappelijke Raad voor Ioniserende Stralingen bracht een gunstig advies uit, waarna de vergunning officieel werd verleend.